1 sierpień 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dnia 1 sierpnia bieżącego roku obchodziliśmy 74. rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji harcerze 5 Brojeckiej Drużyny Harcerskiej "Żółto - Zieloni" wzięli udział we mszy Świętej w kościele w Brojcach upamiętniającej te wydarzenie.

Powstanie Warszawskie była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Od 1 sierpnia do 2 października żołnierze Armii Krajowej prowadzili zaciętą walkę, która miała na celu odzyskanie niepodległej Polski.

Harcerze brali czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Niestety mimo starań w trakcie walki poległa bardzo duża liczba osób.

Dzięki takim akcjom, w których bierze udział również młodzież pamięć o powstańcach i ich poświęceniu jest ponadczasowa.

dh Martyna Kwiecińska – dh Joanna Zarzycka