Wyjazd do kina na projekcje filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Szkoła Podstawowa w Brojcach planuje przeprowadzenie wielu przedsięwzięć promujących wiedzę o drogach do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

Pierwszym przedsięwzięciem był udział 47 uczniów z klas VI – VIII oraz klasy III gimnazjalnej w projekcji filmu pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Nasi uczniowie mieli sposobność zapoznania się z historią pilotów Dywizjonu 303, którzy brali udział w Bitwie o Anglię. Film upowszechnia wiedzę historyczną na temat udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię oraz zachęca uczniów do przeczytania powieści Arkadego Fiedlera na podstawie której napisano scenariusz filmu.

Projekcja filmu „Dywizjon 303” objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wyjazd zorganizował p. Leszek Perzanowski we współpracy z p. Agnieszką Fudałą, p. Dorotą Kossowską oraz p. Piotrem Lenkiewiczem.

Leszek Perzanowski