II PŁOTOWSKI RAJD PIESZY ZUCHÓW I HARCERZY

W dniach 12 – 14 września 2018r.  5 BDH ”Żółto – Zieloni” wraz z zuchami i harcerzami z Chorągwi Zachodniopomorskiej brała udział w „II PŁOTOWSKIM RAJDZIE PIESZYM”.

W pierwszy dzień rajdu odbyła się nocna gra polegająca na poruszaniu się w nocy po miejscowości zgodnie ze wskazówkami dowódców jedynie przez rozmowę telefoniczną. Harcerze musieli znaleźć rzecz związaną z bitwą, która została ukryta w parku.

Przez całą sobotę pokonaliśmy ok. 30 kilometrów, wykonywaliśmy zadania oparte o jedną z płotowskich legend oraz związane ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, pokonywaliśmy trudności i własne słabości.

Rajd płotowski był świetną okazją do rozpoczęcia roku harcerskiego, integracji środowiska i zapoznania młodzieży z regionem. Komenda rajdu zapowiada, że to nie ostatnie takie wydarzenie w tej okolicy.

Mamy nową drużynową! Druhna Joanna Zarzycka przekazała druhnie Klaudii Kopeć funkcję drużynowej 5 BDH „Żółto – Zielni” (nadal będzie pełnić funkcję opiekuna drużyny). Nowej drużynowej życzymy niegasnącego zapału do pracy oraz satysfakcji z wypełniania misji ZHP.

dh Julia Zarzycka dh Joanna Zarzycka