ZADANIE 7 (od 22 do 29 października)

KLASA IV a, b

Zapisz liczbę SZEŚĆ, używając za każdym razem tylko znaków działań arytmetycznych, oraz TRZECH:

a) dwójek, b) trójek, c) piątek, d) szóstek, e) siódemek.

KLASA V a, b

Ala za połowę swoich pieniędzy kupiła hulajnogę. Połowę pozostałych pieniędzy przeznaczyła na kupno wózka dla lalek, a za połowę pieniędzy pozostałych

po zakupie wózka kupiła lalkę. Ile kosztowały hulajnoga i wózek oraz ile pieniędzy miała Ala

na początku, jeśli lalka kosztowała 30 zł?

KLASA VI

Sznurek długości 1 metra rozcięto na dwa kawałki,

z których jeden był cztery razy dłuższy od drugiego. Jaka była różnica długości obu otrzymanych kawałków sznurka?

KLASA VII

Ania pojechała z rodzicami pociągiem na wakacje

do Kołobrzegu. Po przejechaniu połowy drogi zasnęła. Spała tak długo, że gdy się obudziła, miała jeszcze do przejechania połowę drogi, którą przespała. Jaką część drogi przespała?

KLASA VIII

Sylwia spędziła tegoroczne wakacje z rodzicami

na Mazurach. Nie był to jednak szczególnie udany wypoczynek. Deszcz padał przez cały dzień lub tylko rano, albo tylko po południu. W ciągu pobytu Sylwii na Mazurach deszcz nie padał przez cały dzień dokładnie w 13 dni, deszczowych poranków było 11, a deszczowych popołudni - 12. Ile dni Sylwia spędziła na Mazurach?

KLASA III gimnazjalna

Ewa przygotowała 13 litrów soku malinowego i ma go rozlać do słoików o pojemności 11/2 litra oraz 21/2 litra. Ile słoików każdej wielkości musi przygotować?