Pokaz historyczny

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości 06 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole apel w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów kl. I-IV oraz dla ucz. kl. V-VIII i klasy III gimnazjalnej. Zawsze przy okazji tej patriotycznej rocznicy mówimy o barwach narodowych, o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi, o naczelniku państwa i polskich symbolach narodowych. W dniu dzisiejszym nie zabrakło tych patriotycznych treści, ale nowym pomysłem było zaprezentowanie ich przez marszałka Józefa Piłsudskiego. Żywa lekcja historii odbyła się za sprawą Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” z Trzebiatowa. Jej członkowie przedstawili fakty historyczne, trudną drogę do polskiej niepodległości oraz zaprezentowali umundurowanie i broń z tego okresu.  Został  także odśpiewany hymn Polski.

Składamy serdeczne podziękowania Grupie Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” za zaszczepienie wśród dzieci miłości do małej i dużej Ojczyzny .

Janina Perzanowska