Harcerski „Ogień Niepodległej” w sobotę 10 listopada w Brojcach

W sobotę 10 listopada br. na placu za Szkołą Podstawową w Brojcach o godzinie 11.30 rozpalony został OGIEŃ NIEPODLEGŁEJ. Program Ogień Niepodległości jest zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych.
W ten sposób przeddzień Święta Niepodległości harcerze oraz mieszkańcy naszej małej społeczności uczcili 100- lecie Niepodległej Polski. Po raz pierwszy harcerze z 5 Brojeckiej Drużyny Harcerskiej „Żółto – Zieloni”  przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji – Ogień Niepodległości. Spotkanie przy ognisku połączone ze śpiewaniem pieśni patriotycznych, wysłuchaniem tekstów wierszy i ważnych informacji związanych z historią Polski i ruchem harcerskim, zgromadziło wokół ogniska ludzi wielu pokoleń, którym nie jest obca tradycja obchodzenia Święta Niepodległości.

W trakcie uroczystości 4 harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie (Jagoda, Julia, Piotr, Hania). Złożenie przyrzeczenia harcerskiego to bardzo ważny moment w życiu każdego harcerza. Od tego momentu może w pełni nazywać siebie harcerzem. Po części oficjalnej odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek.

Harcerze z 5 Brojeckiej Drużyny Harcerskiej „Żółto – Zieloni”  dziękują wszystkim osobom którzy przyłączyli się do tak uroczystego spotkania.

Dziękuję wszystkim harcerzom, którzy zaangażowali się w organizację „Ognia Niepodległości”.

dh. Zarzycka Joanna