Harcerze dla WOŚP

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

5 BDH „Żółto- Zieloni” współpracują z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Gramy na terenie Gminy Brojce. Już po raz 8 jesteśmy ze Sztabem WOŚP zarejestrowanym w Gryficach. Dziękujemy dh Pawłowi Kamińskiemu, że umożliwia nam co roku granie z WOŚP. Po zbiórce drużyna udała się do Szkoły Podstawowej w Brojcach, aby przeliczyć zebraną sumę. Harcerze są bardzo wdzięczni za życzliwość - dzięki państwa zaangażowaniu udało się zebrać 2276,72zł.

Będziemy działać zgodnie z myślą Baden Powella "(…) a wtedy możecie uczynić to, co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie, wszelkim sposobem jaki jest w waszej mocy”.

dh Julia Zarzycka,  dh Joanna Zarzycka, dh Dorota Kossowska