Kolejny sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Brojcach

Maja laureatką I miejsca w kategorii klas II wojewódzkiego konkursu plastycznego „Staś Moniuszko też był dzieckiem”

Dnia 27 marca 2019r. o godz.10.00 w Akademii Sztuki w Szczecinie przeprowadzono etap wojewódzki konkursu plastycznnego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych „Staś Moniuszko też był dzieckiem”. Konkurs był realizowany z okazji obchodów Roku Moniuszkowskiego 2019, a organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Panią Magdalenę Zarębską-Kuleszę oraz Rektora Akademi Sztuki w Szczecinie Pana Dariusza Dyczewskiego.

Uczeniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brojcach pod kierunkiem wychowywczyń p. J.Grabowskiej, p. J.Przelaskowskiej i p. M.Kozłowskiej, zgodnie z Regulaminem konkursu wykonali prace plastyczne - ilustracje do czytanego fragmentu tekstu W.Chotomskiej. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów na etapie szkolnym, nagrodzone prace wysłano do organizatora. Dwie uczennice Lena Kaczmarczyk kl. I oraz Maja Kuczkowska kl. II zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.  Dzisiaj w auli Akademii Sztuki uczennice wykonały przepiękne prace plastyczne. Z uśmiechem opuściły sale, w których pracowały. Każde dziecko mogło skorzystać ze słodkiego poczęstunku. W przerwie, oczekując na wyniki konkursu dzieci, rodzice i opiekunowie usłyszeli profesjonalne wykonania pieśni Stanisława Moniuszki zaprezentowane przez studentów uczelni.

Następnie ogłoszono wyniki konkursu. Z ogromną radością przyjeliśmy informację, iż Maja Kuczkowska zajęła I miejsce w kategorii klas II. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Rodzice, opiekunowie, organizatorzy konkursu byli bardzo dumni z dzieci.

Gratulujemy dzieciom wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Grabowska

Fotorelacja na stronie Kuratorium Oświaty w Szczecinie - link.