Kolejny sukces naszych uczniów

Eliminacje gminne OTWP rozstrzygnięte

Szkoła Podstawowa w Dargosławiu gościła w czwartek (4.04.2019) uczestników eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wyłonieni w eliminacjach w poszczególnych szkołach rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy IV-VI i VI, VIII i III gimnazjalna.

Na turniej przybyli m.in. Zastępca Wójta Gminy Brojce Pan Bartosz Janecki oraz jury: kpt. Artur Rogiński, asp. Norbert Rudzki, Andrzej Skorupa, dh Stanisław Hypta, dh Kamil Przywara.

W pierwszym etapie finałowych rozgrywek każdy ze startujących zawodników musiał zmierzyć się z pytaniami testowymi. Test trwał 35 minut. Do finału kwalifikowała się piątka  najlepszych z każdej kategorii wiekowej.
Sam finał to sprawdzian wiedzy przed komisją, w skład których weszli członkowie jury. Każdy z uczestników musiał opisać jeden ze sprzętów strażackich. Suma punktacji z tego ustnego etapu zadecydowała o ostatecznej kolejności w eliminacjach gminnych OTWP. Była ona następująca dla uczniów naszej szkoły:

Grupa I (uczniowie szkół podstawowych klasy IV -VI)
1. Nowak Zuzanna – I miejsce
2. Gomółka Olgierd – II miejsce
Grupa II (uczniowie szkół podstawowych VII, VIII i III gim.)
1. Pochwała Konrad – I miejsce
2. Kuczkowska Lena- II miejsce
3. Stachura Kacper – III miejsce

4. Sembaty Wiktoria – IV miejsce

Piątki, które stanęły na podium w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą Gminę w finale powiatowym OTWP.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych 24 kwietnia w Gryficach.

Joanna Zarzycka