Gminny Konkurs Kolęd

28.01.2016 roku mieliśmy okazję po raz  czternasty uczestniczyć w przepięknej imprezie - Gminnym konkursie kolęd. Konkurs pod patronatem wójta Gminy Brojce pana Stanisława Gnosowskiego organizowa­ny jest przez nauczycielki Katarzynę Wiśniewską i Justynę Wośko–Kawka. W założeniach swoich ma na celu kultywo­wanie tradycji ludowych i ich upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie kolęd udział brali najlepsi z najlepszych czyli laureaci szkolnych eliminacji w ka­tegorii soliści klas I-III i IV- Szkoły Podstawowej w Brojcach z filią w Dargosławiu. W jury konkursowym zasie­dli p. Łukasz Goszczyński – pracownik Urzędu Gminy w Brojcach,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Brojcach – p. Janina Perzanowska, ksiądz wikary parafii Brojce Sławomir Pelec, bibliotekarka szkolna p. Iwona Prus. Komisja w ocenie prezentowanych kolęd uwzględniała następujące kryteria: zgodność wyko­nania z tekstem, ciekawość aranżacji i interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Uczestnicy konkursu przepięknie zaprezentowali przy­gotowane przez siebie utwory, wzruszeniom i aplau­zom nie było końca. Jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas I–III: I miejsce Kopeć Martyna, II miejsce Bodnar Aleksandra, III miejsce Pograniczna Zuzanna, IV miejsce Janecka Jagoda, V miejsce Sikorska Julia  VI miejsce Szram Zuzanna,  VII miejsce Przybylska Zuzanna i Jagielska Anna. W kategorii klas IV–VI:  I miejsce Wołczak Hanna, II miejsce Kaczmarczyk Wiktoria, III miejsce Bałazy Maja, IV miejsce Piskorz Nikola, V miejsce Pilch Katarzyna, VI miejsce Polowczyk Oliwia. Uczniów z SP filia w Dargosławiu przygotowała p. Barbara Kisiel-Sadowska. Wszy­scy uczestnicy konkursu zgodnie z re­gulaminem zostali nagrodzeni dyplo­mami laureatów i uczestnictwa oraz pięknymi nagrodami rzeczowymi sponsorowanymi przez Wójta Gminy w Brojcach pana Stanisława Gnosowskiego. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie, które zapewne będzie miłym wspo­mnieniem naszej imprezy, kiedy sięgniemy do kart na­szej szkolnej kroniki.

JUSTYNA WOŚKO – KAWKA