Podziękowania Ministra Edukacji Narodowej za udział w akcji „Szkoła pamięta”

Nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej cennej inicjatywy było upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń m.in. 101 rocznicy odzyskania niepodległości, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz zaakcentowanie ich doniosłości w historii naszej Ojczyzny. W ramach jej realizacji uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii i cyklach zajęć przybliżyjących tło historyczne wydarzeń, wykonali prace plastyczne na konkurs „Nigdy więcej wojny!”, a harcerze z 5 Drużyny Żółto-Zieloni uporządkowali groby i zapalili symboliczny znicz.

Udział w akcji wrażliwił na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy byli związani z historią danego miejsca i regionu. To cenna lekcja patriotyzmu.