Wigilia harcerska

Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to czas na zadumę, refleksję, ale także na podsumowanie mijającego roku. Najlepszą okazją do takiego podsumowania dla Związku Drużyn „Rega” Gryfice jest coroczne spotkanie wigilijne. Odbyło się ono w dniach 21-22 grudnia, a bazą noclegową harcerzy była Szkoła Podstawowa w Płotach. Gospodarzami była 22 Płotowska Drużyna Harcerska „Semper inAltum”.

Biwak połączony z wigilią rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach i przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju.

Po mszy świętej zorganizowano wspólną wigilijną wieczerzę. Każda z drużyn przywiozła dania wigilijne. Było śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd, rozmowy, życzenia.

Jako prezenty na Wigilię drużyny przygotowały karmę dla zwierząt w  Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt  w Sosnowicach.

Betlejemskie Światło Pokoju przybyło również do naszej gminy! Światło zostało przekazane przez 5 BDH „Żółto – zieloni” do Urzędu Gminy Brojce na ręce Pana Wójta Michała Zinowika oraz do Kościoła Parafialnego w Brojcach. Niech moc tego Płomienia dotrze do każdego człowieka!  - ”Światło, które daje moc”

Dziękujemy!

Joanna Zarzycka